Nuožulnus stogas

Nuožulnus stogas, tai daugiasluoksnė pertvara su dideliu horizontalaus nuolydžio kampu. Tai labiausiai paplitęs gyvenamųjų pastatų uždengimo tipas, suteikiantis galimybę visapusiškai išnaudoti po juo esančią erdvę buitiniais tikslais. Tokiems stogams rekomenduojama naudoti dviejų sluoksnių izoliaciją. Pirmasis izoliacijos sluoksnis dedamas tarp gegnių ir sulyginamas su jų apatiniu paviršiumi. Antrasis izoliacijos sluoksnis dedamas skersai pirmajam, tiesiogiai po gegnėmis. Tai padeda išvengti šilumos tiltelių susidarymo ir pašalina galimus montavimo netikslumus.

 

 

 


Izoliacija tarp gegnių Jeigu stogo konstrukcija yra uždara (lentos, OSB plokštės ir pan.), izoliacijos vatos storis turėtų būti 2–4 cm mažesnis už gegnių aukštį, kad būtų užtikrintas pralaidus ventiliacijos tarpas. Jeigu naudojama stogo difuzinė membrana, tarp gegnių montuojamos izoliacijos storis turi būti lygus gegnių aukščiui, o vata gali liestis tiesiogiai prie membranos.
Izoliacija po gegnėmis Izoliacijos storis priklauso nuo planuojamos šiluminės varžos vertės (R), o pati izoliacija papildo tarp gegnių sumontuotą izoliaciją. Vata tvirtinama statmenai gegnėms, o vatą laikančiais elementais yra būsimos palėpės apdailos laikanti konstrukcija.